Кафедра психології забезпечує викладання педагогічних, психологічних та методичних дисциплін на факультеті педагогіки і психології. На кафедрі працюють 3 доктори наук, професори, 7 кандидатів наук, доцентів, 2 старші викладачі, 2 викладачі. При кафедрі відкрита аспірантура, яка готує фахівців за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Кафедра психології на початку свого існування об’єднувала викладачів психології та педагогіки і розпочала свою діяльність одночасно зі створенням Переяслав-Хмельницького філіалу КДПІ ім. О.М. Горького. З 1986 по 1988 рік кафедру очолювали: кандидат педагогічних наук, доцент Сенчило Владислав Львович, кандидат психологічних наук, професор Яровий Ілля Миколайович, кандидат психологічних наук, доцент Ярмоленко Петро Якович. У 1988 році завідувачем кафедри  психології було призначено кандидат психологічних наук, доцента Шкуленду Миколу Михайловича.

У результаті реорганізації кафедру було перейменовано – спочатку у кафедру дошкільної педагогіки і практичної психології (1992-1998 рр.), а пізніше – у зв’язку із відкриттям спеціальності практична психологія – на кафедру практичної психології. Завідувачами кафедри практичної психології з дня її заснування були: кандидат психолічних наук, професор Хомич Галина Олексіївна (1998-2000 рр.), доктор психологічних наук, професор Побірченко Неоніла Антонівна (2000-2005 рр.). З 2000 року кафедра перейменована в кафедру загальної та практичної психології. З 2005 до 2012 рік завідувачем кафедри загальної та практичної психології була доктор психологічних наук, професор Булах Ірина Сергіївна. З 2012 по 2015 рік – доктор психологічних наук, професор Калмикова Лариса Олександрівна. З 2015 року кафедру психології очолює кандидат психолічних наук, професор Хомич Галина Олексіївна.

Наукові пошуки викладачів кафедри групуються над загально-кафедральною проблемою «Активізація психологічних ресурсів особистості у різних умовах соціалізації». У руслі означеної проблематики розробляються такі напрями досліджень, як розвиток особистості в умовах соціальної депривації, психолого-педагогічні аспекти впливу на механізм психічної адаптації учнів, студентів, викладачів в умовах педагогічного процесу, психологія розвитку суспільних норм свідомості, розвиток і становлення особистості в системі неперервної освіти, сучасні технології у психологічному консультуванні та психотерапії, девіантна поведінка особистості, особливості підготовки практичного психолога у вищих навчальних закладах.

КЕРІВНИЦТВО

Хомич Г.О.

Хомич Галина Олексіївна

кандидат психологічних наук, професор

Завідувач кафедри психології

ЗАСТУПНИКИ

Руденко О.В.

Руденко Оксана Володимирівна

кандидат психологічних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри
з навчально-методичної роботи 

Герасіна С.В.

Герасіна Світлана Вікторівна

кандидат психологічих наук, доцент

Заступник завідувача кафедри
з наукової роботи

СКЛАД

Волженцева І.В.

Волженцева Ірина Вікторівна

доктор психологічних наук, професор

Василькевич Я.З.

Василькевич
Ярослава Зіновіївна

кандидат психологічних наук, доцент

Видолоб Н.О.

Видолоб Наталія Олексіївна

кандидат психологічних наук, доцент

Грейліх О.О.

Грейліх Ольга Олексіївна

кандидат психологічних наук, доцент

Гуріна З.В.

Гуріна Зоя Володимирівна

кандидат психологічних наук, доцент

Кириченко Т.В.

Кириченко Тетяна Василівна

кандидат психологічних наук, доцент

Ніколаєв Л.О.

Ніколаєв Леонід Олегович

кандидат психологічних наук, доцент

Чижма Д.М.

Чижма Діана Миколаївна

кандидат психологічних наук, доцент

Дереча А.А.

Дереча Алла Анатоліївна

старший викладач

Хаметова Л.М.

Хамєтова Людмила Михайлівна

старший викладач

Шамардак Ю.А.

Шамардак Юлія Андріївна

викладач

СТАРШИЙ ЛАБОРАНТ

avatar_512-300x300

Ткачова Марина Андріївна

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 1, поверх № 3, каб. 320.

+38 (04567) 5-86-41

 kaf_psih_phdpu@ukr.net

Facebook