Кафедра загальної історії, правознавства і методик навчання

Кафедра загальної історії, правознавства і методик навчання бере свій початок 30 жовтня 1995 р. – час створення кафедри всесвітньої історії (протокол № 2 від 30 жовтня 1995 р.). За час свого функціонування кафедра змінила кілька назв: з 1 вересня 2003 р. – кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн, з 1 вересня 2004 р. – кафедра загальної історії, методологій і методики навчання. З 1 вересня 2010 р. – кафедра загальної історії правознавства і методик навчання.

Викладачі кафедри забезпечують читання історичних і правознавчих дисциплін на факультетах: історичному, педагогічному, факультеті педагогіки і психології, фінансово-гуманітарному, природничо-технологічному, філологічному, факультеті фізичного виховання, відділенні післядипломної освіти. Основні історичні цикли, які читаються представниками професорсько-викладацького складу кафедри на факультетах університету: історія слов’янських народів, історія середніх віків, історія стародавнього світу, нова історія країн Європи та Америки, новітня історія країн Європи та Америки, нова історія країн Азії та Африки, новітня історія країн Азії та Африки, історіографія історії слов’янських народів, історіографія нової та новітньої історії країн Європи та Америки, в яких розглядаються особливості соціально-економічного, політичного й культурного розвитку різних країн світу та охоплюється повний історичний цикл – від етногенезу та їх утворення до початку ХХІ століття; основи права та правознавства; конституційне право України, трудове, сімейне, адміністративне, кримінальне, цивільне, екологічне право, методики викладання історичних дисциплін у навчальних закладах різних рівнів акредитації тощо.

Очолювали кафедру: кандидат історичних наук, доцент Тетяна Миколаївна Соловйова – з 1994 по 2004 роки, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту історії України НАНУ, доктор історичних наук, професор Олександр Петрович Реєнт – 2005 по 2017 рік. З 1.09.2017 року по даний час кафедру очолює доктор історичних наук, професор Марина Миколаївна Ігнатенко.

КЕРІВНИЦТВО

Ігнатенко М.М.

Ігнатенко Марина Миколаївна

доктор історичних наук, професор

Завідувач кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання

ЗАСТУПНИКИ

Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 1, поверх № 4, каб. 415.

dpu.kaf.istorii@ukr.net